Erasmus+ programos projekto ,,Let’s CAMOLE” mobilumo vizitui pasibaigus

10/31/20222 min read

Pirmoji Erasmus+ programos projekto ,,Let’s CAMOLE” diena prasidėjo puikiomis emocijomis. Koordinatoriai į progimnaziją atvyko vežami baikerių klubo ,,Sienos” motociklininkų. Svečius pasitikome ,,Kepurinės” šokiu, vaikinų ansamblio daina ir penktoko Gusto atliekamais muzikiniais kūriniais. Svečius sveikino ir gerų įspūdžių palinkėjo direktorius. Vėliau svečiai apžiūrėjo progimnaziją, stebėjo mūsų mokytojų vedamas pamokas, susipažino su Lietuva, jos kultūra, žaidė interaktyvius žaidimus, pasitikrindami savo žinias apie Lietuvą. Po pietų apsilankėme Multicentre, kur mokiniai dalyvavo edukacinėse veiklose, mokytojai susipažino su biblioteka ir jos erdvėmis.

Antroji diena buvo intensyvi, įdomi, kupina įspūdžių: LISPA mokykloje mokiniai modeliavo ateities-svajonių klasę CoSpaces programa, mokytojai ir mokiniai išbandė jėgas robotukų lenktynėse. Vėliau įvyko susitikimas Marijampolės savivaldybė, kurio metu Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Saulius Druskis pristatė Marijampolę, supažindino su mūsų savivaldybės švietimo situacija, svečiams įteikė atminimo dovanėles. Po susitikimo apsilankėme Beatričės Kleizaitės - Vasaris menų galerijoje. Po pietų, pasiskirstę į komandas, projekto dalyviai dalyvavo orientaciniame žaidime ,,Pažink Marijampolę” ir ieškojo atsakymų gatvės meno kūriniuose. ,,Let’s CAMOLE” projekto veiklos tęsėsi ir vakare. Visi vaikai susitiko ,,Tourino lounge” restorane, kur patys, padedami mamos Vaidos, ruošė vakarienę. Vėliau vyko muilo gaminimo užsiėmimas, kurį organizavo mama Oksana. Buvo smagus vakaras, pilnas įspūdžių ir emocijų.

Trečioji Erasmus+ programos ,,Let’s CAMOLE” diena prabėgo Vilniuje ir Trakuose. Aplankėme Katedros požemius ir išgirdome įdomią istoriją, gidės Olgos lydimi apžiūrėjome senamiestį. Trakuose ragavome kibinus, lankėmės pilyje. Grįždami namo užkopėme į Birštono apžvalgos bokštą .

Paskutinę susitikimo dieną veiklos vyko progimnazijoje: aptarėme visos savaitės veiklas, dalinomės įspūdžiais, mokiniai, padedami bibliotekininkės Kristinos, gamino skirtukus knygoms, vėliau mokiniai ir mokytojai savo įspūdžius pristatė kūrybiškai. Išsiskyrėme pilni įspūdžių, susiradę naujų draugų, pasimokę vieni iš kitų. Sekantis projekto susitikimas įvyks vasarį Vokietijoje Herborn mieste.

Pats didžiausias AČIŪ mokinių šeimoms šią savaitę šiltai priėmusioms svečius, visiems, kurie padėjo organizuoti susitikimą.

Už pagalbą ir paramą susitikimo metu organizuojant veiklas dėkojame Marijampolės savivaldybė, UAB ,,Mantinga” Paramos ir labdaros fondui, LISPA, Multicentrui, valgyklai-kavinei ,,Sotas”, UAB ,,Angelma”, VŠĮ ,,Marijampolės turizmo ir verslo informacijos centrui”, viešbučiui ,,Mercure Marijampolė”, restoranui ,,Tourino lounge”, Ramoniškių kaimo bendruomenės būrelio ,,Ramoniškių pelės” narėms, baikerių klubui ,,Siena”, Marijampolės televizijai.

https://www.youtube.com/watch?v=xA7KbDsFJzU