Viešnagė Vilniuje

6/7/20241 min read

Vilnius, senas ir žavingas miestas, ne tik puošia Lietuvos žemėlapį, bet ir vilioja savo senamiesčio architektūra, unikaliu kultūriniu paveldu ir gyvu, besiplitančiu kultūriniu gyvenimu.

Saulėtą birželio 4 dienos rytą 3a, 3,b ir 4 klasės mokiniai išvyko į legendomis apipintą Lietuvos sostinę.

Mokiniai ir mokytojos aplankė Televizijos bokštą. Vilniaus televizijos bokštas yra vienas aukščiausių pastatų Rytų Europoje, kuris suteikia nuostabų vaizdą į miestą.

Valdovų rūmuose vaikai pamatė išlikusius autentiškus įvairių laikotarpių mūrus ir gausius bei unikalius archeologinius radinius. Susipažino su Lietuvos valdovais, apžiūrėjo jų rezidencijas. Sudalyvavo edukacijoje, kur kiekvienas pasigamino pakabutį su savo simboliu.

O kaip nuvykus į Vilnių neužkopti į Gedimino pilies bokštą.Gedimino pilis ir šios pilies bokštas – neabejotinai Lietuviškų pilių karalius ir karalienė. Kaip tikri monarchai, šis duetas atlaikė begales karų, gaisrų ir kitų negandų. Ir nepaisant visko, kone iš kiekvieno senamiesčio kampelio matosi šis Vilniaus simbolis ir jame išdidžiai plevėsuojanti mūsų šalies trispalvė.

Po žygio per Vilniaus žavesį ir istorijos lobius,daug sužinoję ir pamatę, pilnomis širdelėmis įspūdžių ir emocijų, kišenėmis suvenyrų, mokiniai vėlyvą vakarą sugrįžo namo. Kas žino, gal išvargintas turiningos dienos, kuris nors naktį ir pranašingą sapną susapnavo...