Viešnagė pas ugniagesius

5/7/20231 min read

Kai dangus šykšti pavasarinio lietaus, kai dirvose kyla dulkių debesys, o pievose treška sausa pernykštė žolė, mums privalu saugoti kiekvieną gamtos kampelį. Gegužės 4-oji – šv. Florijono – gaisrų sergėtojo – diena. Pagal legendą, šv. Florijonas, vadovaudamas karių būriui, vienu kibiru užgesino degantį kaimą.

Gegužės 5 dieną , 1 a, 1b ir 2a klasių mokiniai lankėsi Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyboje.

Mokinius pasitikę ugniagesiai gelbėtojai supažindino su komandomis, papasakojo, kaip dirba ugniagesiai, su kokiais iššūkiais susiduria. Mokiniai buvo smalsūs: matavosi darbinius drabužius, kvėpavimo aparatus, susipažino su įvairiomis darbo priemonėmis, apžiūrėjo darbines mašinas. Vaikai sužinojo kaip saugiai naudoti elektros prietaisus, ugnies šaltinius ir ką daryti ištikus gaisrui.