Projektas ,,Lietuva - piliakalnių kraštas"

6/7/20241 min read

Iki šių dienų išlikusios Lietuvos pilys – tai gyvi turtingos Lietuvos istorijos pėdsakai, kuriais sekdami, tarsi keliaudami laiku, galime pažinti savo šalies praeitį, jos vystymosi raidą, kintančią architektūrą. Kiekviena senųjų istorinių Lietuvos pilių, išsiskiria savitu stiliumi bei leidžia susipažinti su statybos laikotarpiu vyravusia architektūrinio stiliaus estetika.

Valstybės galybę menančiose pilyse ar netgi jų griuvėsiuose, kaip niekur kitur, lengva ne tik sužinoti apie šlovingą valstybės praeitį ir patirti viduramžių atmosferą, bet ir pasigrožėti užburiančiais, jas supančios gamtos vaizdais.

3a klasės mokiniai į Lietuvos istoriją pasižiūrėjo kūrybiškai ir patys gamino pilies maketus. Vieni bandė atkartoti senovinių pilių architektūrą, kiti projektavo savo pilis.

Trečiokų pilys papuošė mokyklos biblioteką.