Pirmoji pirmokų kelionė

Straipsnio aprašymas.

10/13/20222 min read

Spalio 13 dieną mūsų progimnazijos pirmaklasiai vyko į Gižus ir dalyvavo projekto „Būk sveikas“ edukacijoje „Liepinukas“. Gižuose mus pasitiko bendruomenės atstovai. Vaikščiodami ir po kojomis šiugždindami įvairiaspalvius medžių lapus, sužinojome daugiau nei 400 metų skaičiuojančio kaimo istoriją, susitikome su senuoju Gižų dvaro svirno šikšnosparniu, aplankėme mokyklos teritorijoje auginamus gyvūnus, prisiglaudėme prie ne vieną šimtmetį skaičiuojančios liepos kamieno... Pasivaikščioję liepų alėjos taku ir įveikę sportines kliūtis, nukeliavome į bendruomenės namus. Ten vaišinomės karšta liepų arbata, laižėme medų, skanavome naminį sūrį su uogiene, kramsnojome obuolių traškučius ir vaišinomės rabarbarų pyragu. Klausydami pasakojimo, sužinojome, kam naudojami liepos medžio lapai, žiedai, mediena. Kepėme širdelės formos meduolinius sausainius, minėme mįsles. Smagiai praleidę laiką ir pabuvoję gryname ore, laimingi grįžome namoIšvyką organizavo pirmų klasių mokytojos Rūta Klimaitė ir Jolita Juodviršien Spalio 13 dieną mūsų progimnazijos pirmaklasiai vyko į Gižus ir dalyvavo projekto „Būk sveikas“ edukacijoje „Liepinukas“. Gižuose mus pasitiko bendruomenės atstovai. Vaikščiodami ir po kojomis šiugždindami įvairiaspalvius medžių lapus, sužinojome daugiau nei 400 metų skaičiuojančio kaimo istoriją, susitikome su senuoju Gižų dvaro svirno šikšnosparniu, aplankėme mokyklos teritorijoje auginamus gyvūnus, prisiglaudėme prie ne vieną šimtmetį skaičiuojančios liepos kamieno... Pasivaikščioję liepų alėjos taku ir įveikę sportines kliūtis, nukeliavome į bendruomenės namus. Ten vaišinomės karšta liepų arbata, laižėme medų, skanavome naminį sūrį su uogiene, kramsnojome obuolių traškučius ir vaišinomės rabarbarų pyragu. Klausydami pasakojimo, sužinojome, kam naudojami liepos medžio lapai, žiedai, mediena. Kepėme širdelės formos meduolinius sausainius, minėme mįsles. Smagiai praleidę laiką ir pabuvoję gryname ore, laimingi grįžome namo.

Išvyką organizavo pirmų klasių mokytojos Rūta Klimaitė ir Jolita Juodviršienė.