Matematikos savaitei pasibaigus

3/18/20231 min read

Kovo 13 d. progimnazijoje prasidėjo Matematinė savaitė.

Pirmadienį 5-8 kl. mokiniai kūrė tangramas. Tangrama– tai dėlionių žaidimas, kilęs iš senovės Kinijos. Dėlionė, sudaryta iš kvadrato, padalyto į 7 skirtingas geometrines plokštumos figūras. Nors tų figūrų tik septynios, bet iš jų visų galima sudėlioti šimtus skirtingų formų, kurios primintų gyvūnus, žmones, pastatus, augalus. Kiekvienas mokinys sukūrė savo originalias tangramas.

Kovo 14 d. – pasaulinė skaičiaus pi šventė!

Šią dieną viso pasaulio tiksliųjų mokslų atstovai švenčia tarptautinę matematinės konstantos, plačiai naudojamos matematikoje ir fizikoje, dieną.

Paskaičiuota, kad pagal pi santykį pastatyta Didžioji Gizos piramidė, o šį skaičių analizavo ir pats antikos matematikas Archimedas. Mūsų progimnazijos aštuntokai kūrė plakatus, skirtus pi dienai paminėti, vaišinosi savo keptais keksiukai.

Kovo 15 d. 5-8 kl. mokiniai sprendė matematinius galvosūkius. Geriausiai sekėsi penktokams Dominykui ir Lukui R., šeštokui Orestui, septintokėms Ainei, Karinai, Aistei ir Monikai, aštuntokams- Justui ir Matui.

Kovo 15. 1-7 kl. mokiniai dalyvavo Tarptautiniame matematikos konkurse ,,Kengūra".

Matematikos savaitę užbaigėme 5-8 kl. mokinių komandoms jėgas išbandant ,,Matematikos popietėje”: jiems teko ir skaičiuoti, ir spręsti galvosūkius, ir atsakinėti į klausimus, ir netgi kurti eilėraščius.

Galima drąsiai sakyti: matematika įdomus ir kūrybiškas mokslas.

Sėkmės visiems mokantis matematiką!

AČIŪ matematikos mokytojai Dalei Tarcijonaitei už tradicinės Matematikos savaitės organizavimą.